Vážení zákazníci, až do úplného odbavení všech objednávek z předprodejové akce, nepřijímáme další objednávky. Děkujeme za pochopení.

Růstový spurt u dětí - o co se jedná?

,,Snědl jsem mámu, tátu.. - a tebe taky sním!“ Máte pocit, že je vaše děťátko jako malý Otesánek? Nakrmíte a miminko nemá stále dost? Pláče a pořád ,,hledá“?

Možná se právě u vás jedná o tzv. RŮSTOVÝ SPURT. O co se jedná? A jak se růstový spurt projevuje?

 

 Když se řekne ,,růstový spurt“..

Jedná se o období, ve kterém dochází k náhlému zrychlenému růstu dítěte. Pokud mluvíme o růstovém spurtu, jedná se o kojenecké období. V jakém konkrétním měsíci k růstovému spurtu dochází se bohužel nikde nedočtete, dokonce ani lékaři s určitostí nedokáží říci kdy ,,to přijde“. Každé miminko je individuální, tudíž růstový spurt přichází také individuálně.

Nejčastější období prvního růstového spurtu však přichází kolem třetího měsíce.

 

Projevy růstového spurtu

Nejčastější projev růstového spurtu je pláč. Ostatně pláčem miminko v kojeneckém období upozorňuje na všechny své potřeby a trápení. V tomto období se dá však u miminka pozorovat jistá změna v chování. Miminko se v podstatě zde dne na den začne ,,měnit“, a vy můžete začít pozorovat jisté změny v chování, zvýšenou plačtivost a neuspokojení. To právě z důvodu hladu.

Děťátko častěji vyžaduje krmení, nejen ve dne, ale také (hlavně) v noci. Růstový spurt obvykle trvá 2 – 3 dny, může však trvat i déle.

 

Co dělat?

Tak jako růstový spurt rychle přišel, také odezní. Toto období je velmi náročné pro obě strany. Pokud si nebudete s čímkoli jistí, určitě neváhejte a poraďte se se svým dětským lékařem.

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.