Vážení zákazníci, až do úplného odbavení všech objednávek z předprodejové akce, nepřijímáme další objednávky. Děkujeme za pochopení.

Rady a tipy ke správnému přebalování

Přebalování je jedna z nejzákladnějších činností péče o dítě. Plenky se musí vyměňovat vždy poté, co se děťátko vyprázdní. Jak často budete dítě přebalovat? Počítejte se zhruba osmi až deseti výměnami plenek za den.

Výběr plenky

Jsou lepší látkové či papírové plenky? Maminky se často rozhodují, které plenky používat. Oboje má své výhody i nevýhody. Spousta maminek si pochvaluje jednorázové plenky, jelikož se s nimi snadno manipuluje a tím se spoří čas. I pro dítě bývají pohodlnější, jelikož se látka často posouvá a hůře sají. Na druhou stranu některé děti mají citlivější pokožku a z jednorázových plen mají opruzeniny. Rodiče pak sahají po plenách látkových, které se používají opakovaně. Nezatěžují tedy tolik životní prostředí.

Jaké plenky si tedy vybrat? Odpověď je jednoduchá – ty, které vyhovují více vám i vašemu miminku. Některé maminky kombinují oboje, na doma nechávají dítěti látkové plenky a když s dítětem cestují či dávají dítě spát, použijí plenky jednorázové.

Hlavně ale neměňte značku plen, spousta firem má odlišné složení plen a dítěti by nemusely jiné vyhovovat.

Co použít k přebalení?

Pokud nemáte místo na speciální přebalovací pult, krásně využijete přebalovací podložku. Před přebalením děťátko je potřeba očistit, buď pod vodou, mokrou žínkou či vlhčenými ubrousky.

Nezapomeňte také dítěti namazat před nandáním plenky zadeček, aby se mu nevytvořily opruzeniny.

Na co si dávat při přebalování pozor?

Hlavně při přebalování nikdy nenechávejte dítě bez dozoru. Bývají velice mrštná ve chvíli, kdy byste to od malého prcka nečekali.

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.