Vážení zákazníci, až do úplného odbavení všech objednávek z předprodejové akce, nepřijímáme další objednávky. Děkujeme za pochopení.

Lékařské prohlídky v době těhotenství

,,Těhotenství není nemoc“. Že už jste tuto větu někdy slyšeli? Ano, těhotenství sice není nemoc, ale přesto neujdete lékařským prohlídkám, kontrolám, vyšetřením, atd. Jak se říká: ,,jistota je jistota“.

Současná doba ,,udává“ stále vyšší průměrný věk žen – prvorodiček, a s tím tak spjaté určité komplikace, proto je v současné době více ,,hlídané“ každé těhotenství.

Která vyšetření a kontroly na vás čekají?

 

Pojďme se na to podívat pěkně od začátku

 

1. Těhotenský test: ve valné většině je tento ,,test“ právě prvním signálem o těhotenství

2. Potvrzení gravidity: první vyšetření, které slouží k potvrzení těhotenství a vyloučení mimoděložního těhotenství

3. Měření krevního tlaku: toto měření vás čeká při každé pravidelné prohlídce, která probíhá jednou za čtyři až šest týdnů

4. Vyšetření moči: provádí se okamžitě u lékaře pomocí testovacího proužku, který ihned odhalí ,,nepříjemnosti“ v moči, jako přítomnost bílkoviny v moči a zvýšené glukózy, navíc se tímto testem vylučuje zánět v těle

5. Krevní testy: první krevní odběr vás čeká kolem 10.tt, tento test slouží ke kontrole krevního obrazu, krevní skupiny, RH faktoru a slouží také jako vyloučení dalších infekčních onemocnění

6. Glukózový toleranční test: jedná se o test, který vyvrátí či potvrdí těhotenskou cukrovku, toto vyšetření se provádí na lačný žaludek, kdy vám podávají glukózový nápoj, obvykle kolem 26.tt.

7. Měření děložního čípku

8. Ultrazvuková vyšetření: první ,,velké vyšetření“ se provádí již kolem 12.tt. jedná se o tzv. ,,prvotrimestrální sceening“, který se provádí za účelem prvního vyloučení závažných vad plodu (Downův syndrom, Pataův syndrom, atd.)

Tripple test: provádí se mezi 16. až 18. tt., tento test vyhodnocuje riziko chromozomální vady u plodu na základně vyšetření z ultrazvuku, krve a věku těhotné ženy

Druhý velký ultrazvuk: prováděn okolo 20.tt.

Třetí velký ultrazvuk: prováděn mezi 30. až 32. tt.

9. Vyšetření přítomnosti Streptokoka skupiny B: toto vyšetření se provádí stěrem z pochvy okolo 36.tt.

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.