Vážení zákazníci, až do úplného odbavení všech objednávek z předprodejové akce, nepřijímáme další objednávky. Děkujeme za pochopení.

Koupání novorozence – jak na to?

Hygienické návyky se učíme už odmalinka. Stejně jako dospělí i vaše nově narozené miminko potřebuje péči. Nic se ale nesmí přehánět, proto nezapomeňte, že přílišná hygiena může vašemu dítěti spíše ublížit, jelikož jeho pokožka je citlivá. Jak často tedy dítě koupat? Doporučováno je koupání jednou za 2-3 dny. Ale i ve dnech, kdy miminko koupat nebudete, je důležité dítě očistit.

Koupání ve vaničce

Je důležité, abyste své dítě koupali v teplé místnosti. Nechcete přeci, aby vám prochladlo. Stejně tak je doporučována teplota vody na 36 – 37 stupňů. Vanička nemusí být plná, stačí kolem 10 centimetrů vody. Nezapomeňte podpírat dítěti hlavičku a přidržovat nadloktí, aby se mu nic nestalo. Miminko jemně očištěte houbou nebo žínkou, hlavně kůži nedrhněte. Nemusíte používat dětské mýdlo, ale přidat ho můžete. Šampon (https://www.nejlevnejsiplenky.cz/kosmetika-dada/sampon-pena-do-koupele-2v1/) se doporučuje používat u dětí až kolem jednoho roku.

Koupání na pevném povrchu

Na pevný povrch (kuchyňská linka, přebalovací prkno) si připravte něco měkkého, aby se děťátku leželo pohodlně. Můžete použít deku či přebalovací podložku. Naplňte velkou mísu či lavor teplou vodou. Miminko umístěte na měkký povrch a žínkou namočenou ve vodě jemně omyjte. Až očistíte všechny záhyby, děťátko jemně osušte ručníkem, hlavně pokožku nedrhněte, stačí jemně opakovaně tisknout ručníkem na tělíčko.

Nezapomeňte si předem připravit oblečení a plenku, abyste mohla děťátko rovnou obléknout.

Očista bez vody

Pokud se rozhodnete, že své dítě nebudete koupat na denní bázi, je stejně potřeba provést očistu. Poslouží k tomu vatové tampony, které navlhčete dětským olejem a přejeďte po všech částech tělíčka, kde zůstaly odumřelé zbytky kůže. Vyčistěte i ouška, ale jen na krajíčku, vatovými čistícími tyčinkami

Nelekejte se, pokud děťátko bude zpočátku brečet při kontaktu s vodou. Po několika vykoupání se strachu z vody zbaví. Při koupání na něj mluvte konejšivým hlasem, popřípadě se pokuste jeho pozornost odvést hračkou. Brzy si zažijete koupací rituál a vše půjde jak po másle.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.