Vážení zákazníci, až do úplného odbavení všech objednávek z předprodejové akce, nepřijímáme další objednávky. Děkujeme za pochopení.

Jak pečovat o děti v letním období

Léto, voda, slunce. Idylická představa snad každého dospělého člověka. Jak je tomu ale při péči o malé děťátko? Jak správně oblékat (neoblékat) malé miminko, a jak pečovat o dětskou pokožku?

 

Jak děťátko (ne)oblékat?

První velký ,,zádrhel“, nad kterým se pozastaví nejedna maminka, o to více prvorodička. Obecně se doporučuje děťátku obléci stejný počet vrstev, jako sobě. Co je velmi důležité: miminko by mělo mít zakryté celé tělíčko, aby tím tak bylo chráněné před přímým slunečním zářením.

 

Jaké volit oblečení?

  • prodyšné
  • příjemné na dotek
  • volte raději světlé (pastelové) barvy, ideálně bílou barvu, která odráží sluneční paprsky
  • určitě ne umělý materiál, ve kterém by se děťátko více potilo
  • nezapomínejte na pokrývku hlavy

 

Informace, které možná nevíte:

- miminka do jednoho roku by neměla na přímé slunce vůbec (myšleno na dlouhou dobu), raději miminko udržovat ve stínu

- u dětí do tří let se doporučuje vyvarování se delšího a intenzivního vystavování slunečního záření z důvodu stále ne moc vyvinutého obranného systému pokožky

 

Jak pečovat o dětskou pokožku v letním období?

Dermatologové potvrzují, že každé spálení v raném věku dítěte způsobuje zvýšené riziko rakoviny kůže v dospělosti, proto je v tomto období velmi důležitá ochrana pokožky.

Při výběru opalovací krému se v prvé řadě zaměřte na ochranný faktor. Obecně platí, že čím vyšší ochranný faktor, tím lepší. Vybírejte opalovací krémy s faktorem 30+ (50, 50+).

 

Jak správně používat krém na opalování?

  • nanášejte na miminko dostatečnou vrstvu opalovacího krému
  • ujistěte se, zda je krém všude, kde má být
  • krém aplikujte pravidelně, zvláště po koupání
Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.